-

راهنمای کاربردی برای طراحی سایت دندانپزشکی

 

موفق ترین مطب های دندانپزشکی بهترین وب سایت های دندانپزشکی را دارند. اگرچه نمی توان گفت که طراحی سایت دندانپزشکی زیبا بلیطی فوری برای موفقیت است، اما یکی از مهم ترین بخش های یک استراتژی بازاریابی دندانپزشکی موثر است.

ممکن است بیمار یا مراجعه کننده شما از طریق بنر تبلیغاتی پزشکی که برای تبلیغات پزشکان در اینستاگرام منتشر کرده اید شما را پیدا کند اما در نهایت برای اطمینان بیشتر، صحت سنجی و دیدن کامل خدمات شما به سراغ سایت شما خواهد آمد پس بدون شک یکی از مؤثرین روش‌های بازاریابی برای مطب شما راه اندازی سایت پزشکی یا دندانپزشکی موفق است.

بنابراین اگر این سوالات برایتان پیش آمده که آیا باید نگران طراحی وبسایت دندانپزشکی خود باشید؟ آیا الگو یا ایده طراحی در ذهن دارید؟ خیلی خوب، شما جای درستی آمدید! رتا ROTA در این پست شما را با راهنمای کاربردی برای طراحی سایت دندانپزشکی برای ساخت یک وب سایت حرفه ای آشنا می کنیم.

نکات کلیدی در طراحی سایت دندانپزشکی

طراحی و سفارشی سازی وب سایت بسیار مهم است. اگر به دنبال یک توسعه دهنده برای وب سایت دندانپزشکی هستید، همکاری با یک آژانس طراحی وب سایت یا فردی که برند شما را به بهترین شکل ممکن معرفی کند، را در نظر داشته باشید. با در نظر گرفتن نکات زیر می توانید بهترین سایت دندانپزشکی را برای خود طراحی کنید:

ناوبری آسان

بر اساس نظرسنجی انجام شده در این زمینه، تقریبا 94 درصد از افراد، معتقدند ناوبری آسان مهمترین ویژگی یک وب سایت است. ناوبری مؤثر وب سایت دندانپزشکی، جابجایی بین صفحات را برای افراد آسان می کند برای بیمارانی که به دنبال اطلاعات هستند، قرار گرفتن در یک وب سایت و ناتوانی در یافتن آنچه به دنبال آن هستند می تواند خسته کننده باشد. قرار دادن یک هدر در بالای صفحه و ارائه اطلاعاتی که به روشی منطقی سازماندهی شده است، ساختار کلاسیکی است که بیماران آینده نگر آن را تشخیص و درک خواهند کرد و به راحتی می توانند در وب سایت دندانپزشکی جستجو کرده و لینک های مورد نیاز خود را پیدا کنند.

نوشتن مطالب خوب و ارزشمند

وقتی به طراحی سایت دندانپزشکی فکر می کنید، ممکن است محتوا اولین چیزی نباشد که به ذهنتان خطور می کند، اما بسیار مهم است. محتوای وب سایت، در واقع داستان فعالیت و برند شما و آنچه را که باید ارائه دهید را بیان می کند. بهتر است با استفاده از هدر برای شکستن متن و کوتاه نگه داشتن جملات، محتوا را قابل هضم کنید. در صورت امکان، اطلاعات را به صورت فهرست ارائه دهید، زیرا خواندن آن آسان تر از یک پاراگراف طولانی متن است.

همچنین، غلط املایی و اشتباهات گرامری باعث می شود که عمل دندانپزشکی شما غیرحرفه ای به نظر برسد، بنابراین با چندین جفت چشم همه چیز را تصحیح کنید. چرا که محتوای بی عیب و نقص باعث می شود که مطب دندانپزشکی شما برای بیماران بالقوه، قابل اعتماد به نظر برسد.

آموزش طراحی سایت دندانپزشکی

استفاده از تصاویر با کیفیت

بیش از نیمی از بازاریابان، از تصاویر بصری به عنوان شکل بسیار مهم بازاریابی برای تجارت خود یاد می کنند. بنابراین، وب سایت دندانپزشکی شما به تصاویر باکیفیت و تکمیل کننده متن نیاز دارد. بهتر است با قرار دادن تصاویر با کیفیت و حرفه ای در صفحه «درباره ما» خود و تیم خود را به مراجعه کنندگان معرفی کنید. همچنین لازم است عکس ‌های مطب دندانپزشکی را نیز اضافه کنید. به عنوان مثال، اتاق انتظار، اتاق‌ های معاینه و غیره، تا بیماران بتوانند خود را در حال درمان در مطب شما تصور کنند.

استفاده از ویدئوهای کوتاه

ویدئوها نیز یکی دیگر از ابزارهای بازاریابی هستند. زیرا بسیاری از افراد تمایل دارند یک ویدیوی توضیحی را تماشا کنند تا درباره یک محصول یا خدمات، اطلاعات بیشتری کسب کنند. بنابراین گنجاندن ویدئو در طراحی سایت دندانپزشکی شما می تواند ارزش جدی ایجاد کند.

بنابراین، با ایجاد ویدیوهایی که خدمات مختلفی را که ارائه می ‌دهید توضیح می‌ دهد، بیماران بالقوه را درگیر کنید تا بتوانند به سرعت درباره این خدمات و مزایای ان اطلاعات بیشتری کسب کنند.

قرار دادن کال تو اکشن های شفاف و واضح

هدف نهایی طراحی سایت دندانپزشکی باید تبدیل بازدیدکنندگان به مراجعه کننده باشد. اعلان‌ هایی مانند «با ما تماس بگیرید» و «درخواست قرار ملاقات» که در اصطلاح با عنوان فراخوان برای اقدام یا کال تو اکشن (calls-to-action) شناخته می شوند را به ‌طور برجسته در هر صفحه از وب ‌سایت خود قرار دهید، تا از این طریق به بازدیدکنندگان وب سایت اجازه دهید تا به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند.

البته لازم است به این نکته توجه داشته باشید که برخی از افراد تماس های تلفنی را ترجیح می دهند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند از طریق فرم آنلاین یا ایمیل ارتباط برقرار کنند. بنابراین تمام راه های ارتباطی را بپوشانید تا بتوانید همه را راضی نگه دارید.

ایجاد طراحی واکنش گرا برای سایت دندانپزشکی

به گفته گوگل، اکثر کاربران اکنون از طریق یک دستگاه تلفن همراه به موتور جستجو دسترسی دارند. در نتیجه، این شرکت به دلایل زیادی استفاده از طراحی وب واکنشگرا یا رسپانسیو را توصیه می کند. سایت واکنش گرا یا رسپانسیو، سایتی است که با ابعاد و رزولوشن دستگاه های مختلف سازگاری دارد.

گوگل به برخی از مزایای طراحی وب ریسپانسیو اشاره می کند که به بیماران برای سهولت در اشتراک گذاری و لینک دادن به محتوای شما کمک می کند و به الگوریتم های خود کمک می کند تا به طور دقیق ویژگی ها را به صفحه اختصاص دهند. در واقع، گوگل از اول جولای 2019، اول ایندکس ‌سازی موبایل را انجام می دهد، یعنی در درجه اول از نسخه موبایلی سایت برای نمایه‌ سازی و رتبه ‌بندی استفاده می ‌کند. این موضوع برای همه وب ‌سایت ‌های جدید نیز صادق است.

همانطور که می دانید، بسیاری از افرادی که در فضای اینترنتی به دنبال بهترین خدمات دندانپزشکی هستند با استفاده از دستگاه های مختلف از سایت شما بازدید می کنند. از آنجایی که طراحی وب ریسپانسیو متناسب با محتوا در انواع دستگاه ها و اندازه های صفحه نمایش تنظیم می شود، می توانید تجربه کاربری مثبتی را برای همه فراهم کنید.

نمونه سایت دندانپزشکی در طراحی سایت دندانپزشکی

خلاصه مطلب

طراحی سایت دندانپزشکی عالی دارای ویژگی های مختلفی است که آن را جذاب و کاربردی می کند. این اولین برداشتی است که بسیاری از بیماران از خدمات شما خواهند داشت. به همین دلیل است که سرمایه گذاری در یک سایت با کیفیت به ارزش افزوده مطب یا کلینیک دندانپزشکی شما کمک می کند و به جذب بیماران جدید به مطب دندانپزشکی کمک خواهد کرد.

 اگر برای طراحی سایت دندانپزشکی به دنبال یک تیم حرفه ای و متخصص در این زمینه هستید، حتما با تیم مشاوره کسب و کار رُتا (rota) صحبت کنید. این تیم با هدف ارائه خدمات مشاوره کسب و کار در جهت ارتقاء سطح خدمات مراکز درمانی و آسودگی خاطر جامعه پزشکی و درمانی کشور، آغاز به کار کرده است.

پست های مرتبط