-

چگونه بنر تبلیغاتی پزشکی عالی داشته باشیم؟

 

اگر پس از راه اندازی سایت پزشکی انتظار دارید ترافیک آنلاین خود را با تبلیغات بنری افزایش دهید، و یا در شبکه‎های اجتماعی در حال فعالیت هستید برای تبلیغات پزشکان در اینستاگرام به بنر‌های تبلیغاتی پزشکان نیاز پیدا کنید، ممکن است از خود بپرسید: چگونه می توانم یک بنر تبلیغاتی پزشکی طراحی کنم که مردم بخواهند روی آن کلیک کنند؟

طراحی بنر تبلیغاتی وب، یکی از پرکارترین اشکال بازاریابی است که در دنیای آنلاین امروزی مورد استفاده قرار می گیرد و در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد. با طراحی یک بنر تبلیغاتی پزشکی عالی، می توانید قابل کلیک ترین تبلیغات را برای معرفی تخصص و خدمات پزشکی خود داشته باشید.

بنابراین اگر به فکر طراحی بنر تبلیغات پزشکی هستید و می خواهید این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، لازم است قبل از هر اقدامی، اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

بنر تبلغاتی وب چیست؟

تبلیغات بنری، تصاویر تبلیغاتی تعبیه شده در صفحات وب هستند که محصول، خدمات یا برندی را به نمایش می گذارند و به وب سایت تبلیغ کننده، پیوند دارند. اکثر شرکت ‌ها تمایل دارند از بنر تبلیغاتی استفاده ‌کنند، زیرا رسانه ای مقرون ‌به‌ صرفه، قابل اندازه‌ گیری و مؤثر برای افزایش آگاهی از برند و کسب کارها هستند.

چگونه بنر تبلیغاتی پزشکی عالی داشته باشیم؟

برای اینکه بتوانید تبلیغات بنری وب را به گونه ای طراحی و ایجاد کنید که کلیک های زیادی را به همراه داشته باشد، باید به چند نکته و دستورالعمل کلی برای طراحی تبلیغات بنری توجه کنید. این 13 نکته را در ادامه بیان کرده ایم:

هدف خود را مشخص کنید

برای طراحی یک بنر عالی، باید درک درستی از هدف خود داشته باشید به طور کلی، چند هدف ممکن برای استفاده از تبلیغات بنری وجود دارد که ممکن است در نظر داشته باشید:

 • آگاهی از برند را افزایش دهید
 • برند خود را تغییر دهید یا تصور عمومی از برند خود را تغییر دهید
 • یک محصول جدید را برجسته کنید
 • توجه را به فروش یا تبلیغ جلب کنید
 • یک رویداد آینده را تبلیغ کنید
 • ایجاد حس اجتماع در یک مکان
 • افزایش آگاهی برای یک هدف اجتماعی

به طور کلی، اهداف بالقوه بی شماری برای بنرهای تبلیغاتی وجود دارد؛ اینها فقط چند نمونه هستند. توجه داشته باشید که برخی از اهداف مستمرتر هستند و ممکن است نیاز باشد که بنرها برای مدت طولانی در یک وب سایت وجود داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ماهیت موقتی دارند.

شاید در نظر گرفتن هدفتان خیلی بدیهی به نظر برسد، اما این اولین قدم بوده و بسیار مهم است. هنگامی که دقیقاً بدانید که بنر شما برای رسیدن به چه هدفی باید طراحی شود، می توانید اجازه دهید آن هدف یا اهداف، مستقیماً نحوه طراحی بنر تبلیغاتی را مشخص کند.

از موثرترین و استانداردترین اندازه های بنر استفاده کنید

طبق گزارشات گوگل ادسنس (Google Adsense)، موفق ترین اندازه های استاندارد بنر تبلیغاتی پزشکی و هر کسب و کار دیگری عبارتند از:

 • 728 × 90 پیکسل – سر مقاله
 • 300×600 پیکسل – نیم صفحه
 • 300×250 پیکسل – مستطیل متوسط
 • 336×280 پیکسل – مستطیل بزرگ

بنر تبلیغاتی پزشکان

بنرهای تبلیغاتی خود را در فضای مناسب و درستی قرار دهید

فضایی را در یک وب سایت خریداری کنید که در آن طرح و بنر تبلیغاتی پزشکی شما در بالای صفحه و نزدیک به محتوای اصلی یک صفحه نمایش داده شود.

سلسله مراتب را حفظ کنید

طراحی بنر تبلیغاتی بر تعادل مناسب در هر تبلیغ متکی است، بنابراین مراقب سلسله مراتب خود باشید. تبلیغات بنری موثر برای افزایش آگاهی از برند و هدایت ترافیک به وب سایت شما طراحی شده اند و معمولا دارای 3 جز اصلی هستند:

 • لوگوی مطب، برند یا کسب و کار شما

برای ایجاد آگاهی از برند، باید لوگوی مطب یا کسب و کار در بنر تبلیغاتی پزشکی گنجانده شود. بنابراین مطمئن شوید که این لوگو، از نظر بصری غالب است، اما نه به اندازه ارزش پیشنهادی یا دعوت به یک اقدام خاص.

 • ارزش پیشنهادی

یک بنر تبلیغاتی پزشکی عالی، باید ارزش پیشنهادی خدمات یا محصولی که ارائه می ‌دهید را نشان دهد و با پیشنهادات و قیمت ‌های جذاب توجه را به خود جلب ‌کند. به مواردی مانند: “کیفیت بالا” یا “50٪ تخفیف” یا “پیشنهاد زمان محدود” فکر کنید. این موضوع باید بیشترین فضا را در تبلیغ شما اشغال کند و اولین چیزی باشد که چشم بینندگان می بیند.

 • فراخوان برای اقدام (کال تو اکشن)

فراخوان برای اقدام – call to action یا CTA، متن یا دکمه ای است که کاربران را به کلیک دعوت می کند. عباراتی مانند «بیشتر بیاموزید» یا «شروع کنید» یا «اکنون تماشا کنید» نمونه‌ های خوبی هستند. این موضوع نیز باید نقطه کانونی واضح در بنر تبلیغاتی پزشکی باشد.

آن را ساده نگه دارید

در هنگام طراحی تبلیغات بنری، بهتر است محتوا و تصاویر را ساده نگه دارید. چرا که بینندگان احتمالا فقط برای یک ثانیه به تبلیغات بنری شما نگاه می کنند.

از دکمه ها به درستی استفاده کنید

بسته به نوع بنر، دکمه ها اغلب نرخ کلیک (CTR) تبلیغ شما را افزایش می دهند. بنابراین اگر می خواهید از آنها استفاده کنید، آنها را در فضای مناسب و در دسترس و در رنگ های متضاد (با سلیقه) قرار دهید و سعی کنید در سراسر مجموعه تبلیغات بنری خود، ثابت نگه دارید.

از متن خوانا با فونت واضح استفاده کنید

متنی که برای بنر تبلیغاتی استفاده می کنید باید کاملا خوانا باشد و از یک فونت واضح و در عین حال زیبا برای ان استفاده شود. بهتر است متن مورد استفاده در بنرهای تبلیغاتی، چهار خط یا کمتر باشد.

از انیمیشن استفاده کنید

بنرهای متحرک وب، معمولاً عملکرد بهتری از تبلیغات بنری ثابت دارند و می توانند در طراحی بنر وب سایت بسیار مؤثر باشند، اما باید مطمئن شوید که آنها از پیام تبلیغات شما منحرف نشوند. بنابراین توصیه می شود که از انیمیشن های ساده ای استفاده کنید که بیشتر از 15 ثانیه طول نکشند و مطمئن شوید که بیش از 3 بار تکرار نشوند. همچنین در نظر بگیرید که آخرین فریم انیمیشن خود را یک فراخوان واضح برای اقدام قرار دهید.

بنر تبلیغاتی مکمل، اما برجسته ایجاد کنید

اگر تبلیغ شما به صورت بصری با سایت هایی که در آن نمایش داده می شود ترکیب شود، به احتمال زیاد اعتماد بینندگان خود را جلب خواهید کرد. با این حال، آن را بیش از حد با سایت مورد نظر، مخلوط نکنید. تبلیغات بنری همیشه باید قابل مشاهده و کلیک باشند.

با برند خود سازگار باشید

بنر تبلیغاتی شما به یک صفحه لندینگ که شامل پیشنهاد شما است، پیوند می یابد. بنابراین مطمئن شوید که تبلیغات بنری، با برند شما و صفحه لندینگ مطابقت داشته باشند تا مشتریان بالقوه گیج نشوند.

حس فوریت را القا کنید

با استفاده از رنگ ‌های متضاد و پر رنگ، حس فوریت بصری را به متن بیاورید. تبلیغات بنری همیشه قرار نیست ظریف باشند.

از تصاویر به خوبی استفاده کنید

گرافیک ها و عکس های مرتبطی را انتخاب کنید که پیام شما را تقویت می کنند و مستقیماً با محصول شما مرتبط هستند. در این رابطه، هیچ مفهوم انتزاعی وجود ندارد. البته به یاد داشته باشید، همیشه لازم نیست از تصاویر در تبلیغات بنری خود استفاده کنید. یک متن عالی و تایپوگرافی زیبا نیز می تواند نتایجی به همان اندازه موثر، ایجاد کند.

تبلیغات پزشکی

اندازه فایل تبلیغات بنری را کوچک نگه دارید

طبق گفته گوگل ادوردز (Google Adwords)، وقتی صحبت از اندازه فایل تبلیغات بنری به میان می ‌آید، هر چه کوچکتر باشد (کمتر از 150 کیلوبایت)، بهتر است. قبل از اینکه بینندگان به پایین صفحه پیمایش کنند و آن را از دست بدهند، تبلیغ شما باید به سرعت در صفحه بارگیری شود.

خلاصه مطلب

اینها فقط برخی از دستورالعمل‌ های طراحی بنر تبلیغاتی پزشکی یا هر کسب و کار دیگری هستند، اما برای ایجاد تبلیغات واقعاً عالی و با کارایی بالا، به زمان بیشتر و همکاری با یک تیم عالی در زمینه طراحی تبلیغات بنری نیاز دارید. برای این منظور پیشنهاد ما به شما همکاری با تیم تخصصی شرکت رُتا است. رُتا ، اولین و تنهاترین شرکت مشاوره کسب و کار مدیکال در ایران است که می توانید خدمات گسترده ای را در زمینه مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ از کارشناسان این شرکت دریافت کرده و کسب و کار و برند خود را ارتقا دهید.

پست های مرتبط