-

چگونه تبلیغات مراکز درمانی را انجام دهیم؟

 

مدیران و پزشکان فعال در مراکز درمانی، لازم است برای حفظ و افزایش تعداد بیماران، مرکز مراقبت های بهداشتی و درمانی خود را تبلیغ کنند. اما سوال کلیدی که معمولا برای مدیران مراکز درمانی ایجاد می شود این است که آیا تبلیغات مراکز درمانی، تاثیری هم در افزایش مراجعه کنندگان دارد؟ چگونه می توانید بهترین روش را برای تبلیغات مراکز درمانی و بازاریابی پزشکی را انتخاب و اجرا کرد؟

برای اینکه پاسخ این سوالات را پیدا کنید و با ایده های موفق و عالی برای تبلیغات مراکز درمانی آشنا شوید، بسیاری از راهکارهای زیر را که در جلسات مشاوره برای جذب بیمار نیز ارائه خواهد شد، مطالعه کنید.

بهترین روشها تبلیغات مراکز درمانی

برای تبلیغ و بازاریابی مراکز درمانی می توانید از دو روش تبلیغات آنلاین و تبلیغات آفلاین استفاده کنید که هر کدام از این روش ها را به تفکیک در ادامه توضیح داده ایم:

رتا شرکت تبلیغات پزشکی ROTA

تبلیغات مراکز درمانی به صورت آنلاین

  • تبلیغات گوگل (Google Ads)

تبلیغات جستجوی گوگل، که به عنوان تبلیغات PPC نیز شناخته می شود، منبع خوبی از بیماران بالقوه برای مرکز درمانی شما خواهد بود. هنگامی که مردم به دنبال راه حل های پزشکی آنلاین هستند و به دنبال پاسخ هستند، یک تبلیغ PPC به شما امکان می دهد تا آگهی پزشکی خود را در مقابل دید بیماران بالقوه به عنوان راه حل های ممکن برای نیازهای آنها قرار دهید. تبلیغات PPC زمانی عالی هستند که وب سایت پزشکی شما دارای رتبه بندی ارگانیک برای کلمات کلیدی هدف شما نباشد. حتی اگر رتبه ارگانیک بالایی داشته باشید، یک تبلیغ PPC فقط فرصت دیگری است که دو بار در مقابل چشمان جستجوکنندگان ظاهر شوید.

  • سئو گوگل (Google SEO)

طراحی و سئو سایت پزشکی یکی از مقرون به صرفه ترین راه ها برای تبلیغات مراکز درمانی و سایر کسب و کارهاست. با این حال، برخلاف تبلیغات PPC، نتایج حاصل از یک سئوی خوب، به زمان نیاز دارد تا نشان داده شود و نباید انتظار نتایج شگفت انگیز یک شبه را داشته باشید که ناگهان در نتایج جستجوی ارگانیک رتبه اول را کسب کنید. 

کار سئوی گوگل شامل تغییراتی در وب سایت می شود به طوری که موتور جستجوی گوگل بهتر می تواند آنچه را که مرکز درمانی شما ارائه می دهد درک کند تا بتواند آن را به عنوان یک نتیجه مرتبط به بیمار بالقوه ای که در جستجوی راه حل است، ارائه دهد. سئوی بهتر به معنای نتایج ارگانیک بالاتر است، بنابراین نیازی به پرداخت هزینه برای تبلیغات ندارید.

یک سئوی خوب، بهترین کلمات کلیدی را انتخاب می کند که بیمارانی که به خدمات شما نیاز دارند هنگام جستجوی ارائه دهنده یا تحقیق در مورد روش های درمانی که در مرکز درمانی شما ارائه می شود، استفاده کنند. این کلمات کلیدی به طور طبیعی در سراسر محتوای وب سایت شما پخش می شوند.

  • تبلیغات موبایل (Mobile Ads)

تبلیغات موبایلی تبلیغاتی هستند که در گوشی هوشمند یا سایر دستگاه های همراه ظاهر می شوند. در برخی موارد، اینها تبلیغات موتورهای جستجو هستند، مانند تبلیغات Google PPC که زمانی که افراد از گوگل در تلفن های خود استفاده می کنند، در نتایج جستجو ظاهر می شوند. تبلیغ مراکز درمانی در موبایل، معمولاً باید کمی متفاوت نوشته شوند و بیانیه فراخوان عالی برای افزایش نرخ تبدیل ایجاد شود.

 افرادی که در تلفن خود به دنبال راه حل پزشکی هستند، در مقایسه با افرادی که از رایانه رومیزی استفاده می کنند، شانس بیشتری برای تبدیل دارند. یک تبلیغ عالی برای مراکز درمانی در موبایل دارای ویژگی «برای تماس کلیک کنید» یا «برای راهنمایی کلیک کنید» است که فوراً آنها را به مرکز درمانی وصل می کند یا نشان می دهد که چقدر از مطب پزشکی شما فاصله دارند. این نوع تبلیغات منجر به تبدیل بسیار بالایی برای اقدامات پزشکی می شود.

یکی دیگر از تبلیغات موبایلی که می توانید در نظر بگیرید، تبلیغات در برنامه های بازی است که اغلب روی گوشی ها نصب می شوند. البته نرخ کلیک برای این تبلیغات بسیار پایین است. با این حال، گسترش آگاهی از برند در طول فصل آنفولانزا در بازی شماره 1 در منطقه شما ممکن است استفاده خوبی از بازاریابی برای مراکز درمانی باشد. تبلیغات نمایشی خوب، معمولا ساده هستند، چشم ها را به خود جلب می کنند و پیامی قوی برای دعوت به عمل می دهند.

  • تبلیغات اینستاگرام (Instagram Ads)

از دیگر روش های انلاینی که می توانید برای تبلیغات مراکز درمانی انجام دهید، استفاده از تبلیغات اینستاگرام است. یک تبلیغ پزشکی خوب در اینستاگرام باید عکس یا ویدیوی عالی داشته باشد. هر یک از آنها باید یک پیام روشن در مورد عملکرد مراکز درمانی و یک فراخوان برای اقدام داشته باشد. پست های سایر رقبای پزشکی در منطقه خود را بررسی کنید و اکانت اینستاگرام آنها را مشاهده کنید و در نهایت سعی کنید عکس، گرافیک یا ویدیویی یا هر تولید محتوای پزشکی را طراحی و اجرا کنید که شما را از بقیه متمایز کند.

تبلیغات مراکز درمانی به صورت آفلاین

  • ارسال ایمیل یا پیام کوتاه

ارسال ایمیل یا پیام کوتاه، ممکن است به نظر منسوخ شده باشد، اما برای آگاهی از برند، می تواند سودمند باشد. بهتر است متنی که برای ارسال انتخاب می کنید به خوبی خدمات مراکز درمانی و راه های ارتباطی با مرکز درمانی را توضیح داده باشد.

  • حضور در ایونت های پزشکی

احتمالا در طول سال، رویدادها و ایونت های مختلفی در زمینه پزشکی برگزار می شود و حضور در این ایونت ها، فرصت های خوبی برای ملاقات با افراد جدید و معرفی مرکز درمانی شما هستند. با هزینه ای معقول، می توانید یک «غرفه» یا «میز» اجاره کنید و اطلاعاتی را برای تبلیغات مراکز درمانی در اختیار افراد حاضر در آن رویداد قرار دهید.

همچنین می توانید برای تبلیغات بهتر مرکز درمانی خود، برای هرکسی که در کنار غرفه یا میز شما توقف می کند، غربالگری رایگان ارائه دهید. این غربالگری ها اغلب موارد ساده ای مانند بینایی، شنوایی یا فشار خون هستند و  نتایج آن غربالگری رایگان برای آن شخص نوشته می شود تا با خود به خانه برود. بهتر است کارتی که برای ارائه جواب غربالگری در نظر می گیرید، دارای تمام اطلاعات تماسی که افراد برای تماس با کلینیک شما برای پیگیری نیاز دارند، باشد.

  • سازمان های تجاری

پیوستن به یک سازمان تجاری یکی دیگر از راه های عالی برای تبلیغات مراکز درمانی شما، در میان سایر مشاغل در منطقه است. بسیاری از مطب های پزشکی برای فرصت های شبکه ای و دسترسی به منابع تخصصی به اتاق بازرگانی محلی یا منطقه ای می پیوندند. هدف این سازمان تسهیل موفقیت کسب‌ و کارها در منطقه و کمک به آنها در ارتباط با یکدیگر است. 

البته لازم نیست عضو هر سازمان تجاری یا باشگاهی شوید، اما در عوض فقط به سازمان های مرتبط با فعالیت مراکز درمانی خود بپیوندید که به شما کمک می کنند و جلساتی دارند که می توانید در آنها شرکت کنید و تبلیغات مراکز درمانی خود را در این سازمان ها انجام دهید. همچنین اگر فرصتی برای ارائه در یکی از این جلسات برای شما پیش آمد، از آن استفاده کنید تا بتوانید تخصص خود را به رخ بکشید.

روش های تبلیغات مراکز درمانی و تبلیغات پزشک

خلاصه مطلب

تبلیغات مراکز درمانی، برای کسب و کار مراقبت های بهداشتی و درمانی ضروری است. برای اینکه بتوانید در این زمینه موفق باشید، می توانید برخی یا همه ی روش های تبلیغات آنلاین و افلاینی که در بالا معرفی کردیم را مورد استفاده قرار دهید تا بتوانید خدمات پزشکی و درمانی که در مرکز پزشکی خود ارائه می دهید را به بهترین شکل ممکن، به افراد بیشتری معرفی کنید. برای اینکه در این مسیر موفق عمل کنید، پیشنهاد می کنیم با کارشناسان تیم رتا (rota)، تنها شرکت مشاوره کسب و کار مدیکال در ایران مشورت کنید.

پست های مرتبط