-

ایده هایی برای تبلیغات پزشکی رایگان

تبلیغات پزشکی رایگان

تضمین رشد هر کسب و کاری در زمینه پزشکی ، مستلزم در نظر گرفتن برنامه و بودجه کامل برای بازاریابی و تبلیغات است. همانطور که می دانید، تبلیغات پزشکی هزینه های زیادی به همراه دارد و به همین دلیل است که بسیاری از پزشکان به دنبال روش ‌های تبلیغات پزشکی رایگان و ساده برای دستیابی به مخاطبان بیشتر هستند.

به طور کلی، نیازی نیست که همیشه برای بازاریابی در حوزه پزشکی هزینه زیادی در نظر بگیرید. اگر به دنبال راه‌ های ارزان‌ قیمتی برای معرفی و تبلیغ مطب پزشکی خود هستید، راه ‌های زیادی پیدا خواهید کرد. اگرچه بسیاری از این فرصت ‌های بازاریابی رایگان پزشکی ممکن است بسیار زمان بر باشند اما ارزش تلاش کردن را دارند و جز گزینه های بسیار خوبی هستند تا بتوانید مطب پزشکی و تخصص خود را بدون صرف هزینه زیاد، به سایر افراد معرفی کنید.

رتا به عنوان شرکت مشاوره کسب و کار پزشکی  در ادامه این بخش، شما را با چند نمونه از ایده های کاربردی برای تبلیغات پزشکی رایگان آشنا می کند.

1) برنامه ارجاع بیمار را توسعه دهید

اگرچه این موضوع اغلب نادیده گرفته می شود، اما بازاریابی دهان به دهان که به نوعی بازاریابی میدانی برای پزشکان یک راه فوق العاده قدرتمند برای بازاریابی فعالیت پزشکی شما است. طبق یک مطالعه، تقریباً 92 درصد از مردم به توصیه های دوستان و خانواده بیشتر از انواع تبلیغات پولی، اعتماد دارند و یکی از راه ‌های تقویت بازاریابی دهان به دهان، معرفی یک برنامه ارجاع بیمار است.

بنابراین اگر به فکر اجرای تبلیغات پزشکی رایگان هستید، پیشنهاد می کنیم برای ارجاع بیماران جدید، یک هدیه یا تخفیف ویژه مانند نمونه محصول رایگان، خدمات رایگان، تخفیف یا برخی از پاداش های کم هزینه دیگر را به بیماران فعلی خود ارائه دهید.

اینکه بیماران فعلی، مطب پزشکی شما را به دوستان و خانواده خود معرفی کنند می تواند فوق العاده ارزشمند باشد و به تدریج باعث می شود تا فعالیت پزشکی شما به افراد بیشتری معرفی شود.

2) وبلاگ بنویسید

وبلاگ نویسی نقش مهمی در سوق دادن بیماران به سمت مطب پزشکی شما دارد و کمک می کند برند خود را رشد دهید و نتیجه نهایی را افزایش دهید. اگر چندین بار در ماه وبلاگ بزنید، نه تنها گوگل شما را بالاتر می ‌برد، بلکه مجلات دیگر نیز تکه ‌هایی از محتوای شما را منتشر می ‌کنند و به شما اعتبار می‌ دهند.

افزایش درآمد پزشکان با تبلیغات پزشکی رایگان

3) برای یوتیوب ویدیو بسازید

یوتیوب به یکی از بزرگترین موتورهای جستجو در زمینه ویدئو تبدیل شده است و می توانید با ساختن ویدئوهای اموزشی و مفید، به نوعی تبلیغات پزشکی رایگان برای فعالیت پزشکی یا مطب خود انجام دهید.

4) اینفوگرافیک بسازید و به اشتراک بگذارید

اینفوگرافیک ها و تولید محتوای پزشکی برای شبکه‌های اجتماعی ابزارهای قدرتمندی برای بازاریابی خدمات درمانی هستند و ایجاد آن نسبتاً آسان و ارزان است. اینفوگرافیک ها مانند مجموعه ای جدید و تازه از داده ها به شکلی جذاب هستند و داستان سرایی را عالی انجام می دهند و برای پیوند دادن چندین محتوا در یک فریم مناسب خواهند بود.

وقتی طراحی و ساخت اینفوگرافیک ها به درستی انجام شوند، جذاب تر از متن ساده خواهد بود و به راحتی در ذهن مخاطبان نقش می بندد. بنابراین اگر یک اینفوگرافیک مرتبط با فعالیت پزشکی خود ایجاد کنید که داستانی را در مورد مطب و تخصص پزشکی شما بیان می کند، احتمالاً شاهد درگیری گسترده مخاطبان خواهید بود و یک تبلیغات پزشکی رایگان برای خود انجام داده اید!

5) در بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) سرمایه گذاری کنید

در حال حاضر، سئو به ابزاری ضروری تبدیل شده است که هر کسب و کاری که دارای وب سایت است باید از آن استفاده کند تا در چشم انداز بازاریابی همیشه در حال تحول، باقی بماند. تقریباً 80 درصد از جستجوگران هنگام جستجوی پزشکان محلی به صفحه اول نتایج گوگل نگاه می کنند. اگر سایت پزشکی شما در برابر رقبایی که دارید، رتبه خوبی نداشته باشد، ممکن است بیماران بالقوه ای را که از عملکرد شما اطلاعی ندارند، از دست بدهید. 

بنابراین داشتن یک استراتژی سئو قوی به این معنی است که بیماران موجود و بالقوه می توانند به سرعت شما را پیدا کنند و این احساس در انها ایجاد می شود که سری به وب سایت شما بزنند و آن را چک کنند.

6) حضور در رسانه های اجتماعی را تقویت کنید

از دیگر گزینه هایی که می توانید به عنوان تبلیغات پزشکی رایگان به ان نگاه کنید این است که حضور فعالی در شبکه های اجتماعی داشته باشید. امروزه، محبوبیت شبکه های اجتماعی به اوج خود رسیده است و حتی به پزشکان نیز کمک می‌ کنند تا بیماران را با اطلاعات به‌ موقع و مرتبط آگاه کرده و همچنین یک راه ارتباطی سریع و ساده را برای آنها فراهم می کند.

 طیف گسترده ‌ای از محتوای پزشکی که می‌ توان از طریق شبکه ‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت؛ از گرافیک و ویدئو گرفته تا پست ‌های تصویری و اینفوگرافیک، راهی فوق ‌العاده برای پزشکان است تا شروع به سرمایه‌ گذاری در ماموریت خود و تعامل با بیماران کنند و تبلیغات پزشکی رایگان برای تخصص و مطب پزشکی خود انجام دهند.

تبلیغات پزشکی رایگان توسط رتا ROTA

خلاصه مطلب

حتی اگر بودجه کمی داشته باشید می توانید با کمی خلاقیت، به بیماران بالقوه دسترسی پیدا کنید و فعالیت ‌های پزشکی خود را بدون هزینه های گزاف تبلیغات، رشد دهید. همچنین، می ‌توانید این ایده ‌های تبلیغات پزشکی رایگان را امتحان کرده و آن ‌هایی را که کارآمد هستند، انتخاب کنید. 

هنگامی که مشخص کردید کدام فعالیت ها ارزش زمان و تلاش شما را دارند، می توانید برنامه بازاریابی عملکرد پزشکی خود را ایجاد کنید. همچنین می توانید از تجربه کارشناسان تیم رتا (rota)؛ اولین تیم مشاوره کسب و کار مدیکال در ایران، نیز استفاده کنید تا به شما در ایجاد اهداف بازاریابی، طراحی استراتژی و اجرای تاکتیک ‌های مناسب برای دسترسی به بیماران بیشتر کمک کنند و در عین حال در هزینه های خود نیز صرفه جویی کنید.

پست های مرتبط