-

نکاتی در رابطه با خرید سهام بیمارستان خصوصی

 

همه به مراقبت های بهداشتی و درمانی نیاز دارند یا در مقطعی از زندگی خود به آن، نیاز خواهند داشت. بنابراین وقتی چیزی وجود دارد که همه به آن نیاز دارند، فرصت بزرگی برای سرمایه گذاران وجود دارد. بخش بهداشت و درمان و بیمارستان های خصوصی و دولتی، به طور پیوسته در حال رشد است. با توجه به پیری جمعیت و بسیاری از پیشرفت های فناوری، بعید به نظر می رسد که این رشد به این زودی ها کند شود. به همین دلیل است که گفته می شود خرید سهام بیمارستان خصوصی و دولتی می تواند یک سرمایه گذاری امن و مطمئن باشد.

گروه مشاورین کسب و کار رت‍‍‍‍‍‍‍‍‍ا ROTA با بهره بردن از تجربه و توانایی در ارزشگذاری سهام بیمارستان و مراکز درمانی بهترین مشاور شما برای خرید و فروش سهام بیمارستان ، کلینیک و مرکز درمانی شما خواهد بود در ادامه این بخش با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با خرید سهام بیمارستان خصوصی کسب کنید و اطلاعات خود را در رابطه با انواع سهام در بخش بهداشت و درمان افزایش دهید.

علاقه مندان به حوزه سرمایه گذاری در حوزه بهداشت و درمان پیشنهاد می‌کنیم مقالات سهام بیمارستان چیست ، سود سهام بیمارستان ،  مشاوره خرید و فروش سهام بیمارستان ، پرسود ترین تجهیزات پزشیک و سرمایه گذاری در تجهیزات پزشکی را نیز مطالعه کنند.

انواع مختلف سهام در بخش بهداشت و درمان

بخش مراقبت های بهداشتی و درمانی آنقدر گسترده است که انواع مختلفی از سهام در این بخش وجود دارد که می توانید برای سرمایه گذاری انتخاب کنید:

  • سهام دارو: داروسازان بر تولید داروهایی تمرکز می کنند که بیماری ها را درمان یا از انواع بیماری ها پیشگیری می کند. شرکت های بیوتکنولوژی از موجودات زنده مانند باکتری ها یا آنزیم ها برای تولید دارو استفاده می کنند، در حالی که شرکت های داروسازی از مواد شیمیایی استفاده می کنند. سهام دارو از شرکت های بزرگ با میلیاردها دلار فروش در سال تا شرکت های کوچک بیوتکنولوژی که هنوز هیچ محصولی در بازار ندارند، متغیر است.
  • سهام تجهیزات پزشکی: شرکت های تجهیزات پزشکی دستگاه هایی را برای مراقبت از بیماران تولید می کنند. این دستگاه ها از دستکش و دماسنج یکبار مصرف گرفته تا دریچه های مصنوعی قلب و سیستم های جراحی روباتیک را شامل می شود. سهام تجهیزات پزشکی شامل بسیاری از سهام فناوری بهداشت و همچنین سهام تجهیزات پزشکی است.
  • سهام بیمه: پرداخت کنندگان، از جمله بیمه های سلامت نیز نقش مهمی در سیستم مراقبت های بهداشتی دارند. بیمه‌ گران برای پرداخت هزینه‌ های مراقبت ‌های بهداشتی از افراد و کارفرمایان حق بیمه، پول دریافت می‌کنند و در مقابل، هزینه های دارو و درمان تجویزی را برای افراد بیمه شده مدیریت می ‌کنند.
  • سهام ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی: ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در خط مقدم ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی به بیماران ایستاده اند و شامل بیمارستان ‌های خصوصی و دولتی، مطب ‌های پزشکی و کلینیک ها هستند.

خرید سهام داروخانه بیمارستان

در هنگام خرید سهام بیمارستان خصوصی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

به طور کلی، در هنگام خرید سهام بیمارستان خصوصی و سایر سهام های بخش بهداشت و درمان، چند نکته کلیدی وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید:

چشم انداز رشد

مهم ترین چیزی که لازم است قبل از خرید سهام بیمارستان خصوصی بررسی کنید، چشم انداز رشد بیمارستان خصوصی است. تعیین کنید که درآمد آن در سال های اخیر چقدر سریع رشد کرده است. آینده همیشه آینه گذشته نیست. با این حال، اگر شرکتی تا کنون نتوانسته رشد درآمدی قوی داشته باشد، احتمالاً در آینده نیز نمی تواند به رشد درآمد برسد.

قدرت مالی

بررسی صورت های مالی می تواند به ارزیابی قدرت مالی یک شرکت کمک کند. در حالت ایده آل، یک بیمارستان خصوصی از قبل سودآور خواهد بود. اگر اینطور نیست، مطمئن شوید که چگونه برنامه ‌ریزی می ‌کند تا به سود دهی دست یابد و چه زمان بندی را برای دستیابی به این هدف در نظر گرفته است.

موقعیت نقدی یک شرکت یا بیمارستان خصوصی نیز شامل وجه نقد، معادل های نقدی و سرمایه گذاری های کوتاه مدت است که می توان آن را در ترازنامه (صورت های مالی که تمام دارایی ها، بدهی ها و حقوق صاحبان سهام شرکت را فهرست می کند) در پرونده های نظارتی سالانه و فصلی شرکت یافت. در مورد وضعیت نقدینگی همان طور فکر کنید که در مورد مقدار پول موجود در حساب های چک، پس انداز و بازنشستگی خود فکر می کنید: هر چه بیشتر، بهتر.

ارزش گذاری

همانطور که قبل از خرید یک ماشین جدید لازم است بدانید که ماشین مورد نظرتان چقدر ارزش دارد. قبل از خرید سهام بیمارستان خصوصی نیز لازم است ارزش سهام آن را تعیین کنید، بنابراین می توانید مطمئن شوید که قیمت منصفانه ای را پرداخت می کنید یا خیر.

سود سهام

برخی از بهترین سهام های بخش بهداشت و درمان، سود سهام پرداخت می کنند؛ یعنی بخشی از درآمد که شرکت به سهامداران باز می گرداند. سود سهام می تواند بازده کلی شما را از داشتن سهام افزایش دهد.

بازده سود سهام به شما می گوید که پرداخت سالانه سود سهام به عنوان درصدی از قیمت فعلی سهم، چقدر است.

خلاصه مطلب

با خرید سهام بیمارستان خصوصی، علاوه بر اینکه از پتانسیل سود بردن از افزایش قیمت سهام (سود سرمایه) یا کسب درآمد از طریق پرداخت سود سهام بهره مند می شوید، بلکه سهامدار بودن، شما را از طیف وسیعی از حقوق و مزایای دیگر نیز برخوردار می کند. اگر می خواهید بخشی از سهام بیمارستان خصوصی را خریداری کنید اما اطلاعات زیادی در این زمینه ندارید می توانید از تخصص و تجربه تیم مشاوره کسب و کار رتا (rota) که تنها شرکت مشاوره کسب و کار مدیکال در ایران هستند، استفاده کنید.

پست های مرتبط