-

روش های سرمایه گذاری در تجهیزات پزشکی

 

پیشرفت فناوری و تجهیزات پزشکی، توانسته روش ارائه و دریافت مراقبت های بهداشتی را تغییر دهد. در واقع، دستگاه ‌های مراقبت بهداشتی مرتبط که می ‌توانند از راه دور شرایط مزمن را کنترل کنند، به بیماران آزادی بیشتری از مطب پزشکان می ‌دهند، تجهیزات پزشکی مدرن، جراحی را کمتر تهاجمی می ‌کنند و بیماران را سریع ‌تر روی پاهای خود باز می ‌گردانند و بسیاری از بیماران این روزها می توانند وضعیت سلامتی خود را با یک برنامه تلفن هوشمند کنترل کنند. تمام این ها مواردی هستند که اهمیت سرمایه گذاری در تجهیزات پزشکی را کاملا روشن می کنند و می توان به طور واضح متوجه شد که چرا امروزه سرمایه گذاری از تجهیزات پزشکی طرفداران زیادی پیدا کرده است.

همچنین، شرکت ‌های تجهیزات پزشکی، پتانسیل بلند مدت عالی را به سرمایه‌ گذاران ارائه می ‌دهند، به‌ ویژه اگر بتوانید شرکت ‌های اصلی را شناسایی کنید. در مقالات دیگری سعی کردیم با بررسی تکنولوژی های سلامت ، پرسود ترین تجهیزات پزشکی را معرفی و اصول بازاریابی برای تجهیزات پزشکی را برای فعالان این حوزه شرح دهیم که خواندن آن مقالات در بلاگ رتا ROTA برای علاقه مندان توصیه می‌کنیم.

در ادامه این بخش با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با اهمیت و مزایای سرمایه گذاری در تجهیزات پزشکی کسب کنید.

تجهیزات پزشکی یعنی چه؟

به طور کلی، تجهیزات پزشکی، به هر وسیله ای اطلاق می شود که برای تشخیص، درمان، مدیریت یا پیشگیری از بیماری یا آسیب استفاده می شود. برخی از این تجهیزات و دستگاه ها به شدت در محیط های بالینی یا جراحی توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی آموزش دیده استفاده می شوند. برخی از دستگاه ها ممکن است در بدن بیماران کاشته شوند و از راه دور نظارت شوند و برخی از تجهیزات پزشکی به طور مستقیم توسط بیماران استفاده می شود.

اطلاعات کلی در رابطه با شرکت ها و کمپانی های تجهیزات پزشکی

تعداد معدودی از تولیدکنندگان معروف تجهیزات پزشکی، منابع لازم برای توسعه کامل دستگاه ‌های آماده به بازار را دارند و اغلب با شرکت‌ های کوچک ‌تری که منابع کمتری در بازار دارند رقابت می ‌کنند و این یک فرآیند پیچیده است.

به طور کلی، قبل از اینکه برخی از تجهیزات پزشکی نوآورانه و پرخطر وارد بازار شوند، ممکن است چندین دور آزمایش ‌های بالینی موفقیت ‌آمیز انجام شوند تا نشان دهند که این فناوری برای استفاده مورد نظر کار می‌کند و ایمن است. همچنین تأییدیه های نظارتی دقیقی از سوی نهادهای دولتی که صنعت تجهیزات پزشکی را تنظیم می کنند نیز مورد نیاز است و شرکت یا کمپانی های تجهیزات پزشکی مسول رسیدگی به این موارد هستند تا بتوانید دستگاه ها و تجهیزات پزشکی مدرن را وارد بازار کنند.

با توجه به آنچه گفته شد، قیمت سهام یک شرکت تجهیزات پزشکی، زمانی که نتایج آزمایشات بالینی موفقیت آمیز منتشر می شود، دستگاه تاییدیه نظارتی دریافت می کند یا یک حق ثبت اختراع به دست می آید، مستقیماً تحت تأثیر قرار می گیرد و ممکن است سرمایه گذاری در تجهیزات پزشکی نیز با تغییرات زیادی همراه باشد.

سرمایه گذاری در تجهیزات پزشکی برای مغازه تجهیزات پزشکی

ویژگی های شرکت های تجهیزات پزشکی برای سرمایه گذاری

مشابه شرکت های صنعت داروسازی، شرکت های تجهیزات پزشکی دارای چندین ویژگی هستند که به آنها برتری های منحصر به فردی نسبت به سایر شرکت ها می دهد و باعث می شود تا سرمایه گذاری در تجهیزات پزشکی ، تقاضای زیادی پیدا کند:

ثبت اختراعات

شرکتی که برای اولین بار با یک محصول یا تجهیزات پزشکی جدید وارد بازار می شود، به خصوص اگر بتواند حق اختراع را به دست آورد، می تواند سهم قابل توجهی از بازار را به دست آورد. ثبت اختراع برای محافظت از عناصر کلیدی طراحی که محصول را منحصر به فرد و مستحق قیمت برتر می کند، مهم هستند. شرکت‌ هایی که برای محصولات خود قیمت بالاتری دریافت می ‌کنند، حاشیه‌ سود بالاتری نیز دارند، که به نوبه خود به سرمایه‌ گذاران بازدهی بالاتری از پولشان را می‌ دهد.

همچنین، شرکت هایی که می توانند به سرعت نوآوری کنند بیشترین سود را خواهند برد و همچنین سرمایه گذارانی که می توانند این شرکت ها را شناسایی کنند، می توانند سود بیشتری کسب کنند. برای شناسایی این شرکت ‌ها، فعالیت‌ های تحقیق و توسعه، پرونده‌ های آن ‌ها با مراجع نظارتی بهداشتی و مالی و تأییدیه ‌های تنظیم ‌کننده را بررسی کنید.

مصونیت اقتصادی

از انجایی خرید تجهیزات پزشکی با تغییرات چرخه اقتصادی مرتبط نیست. در نتیجه، شرکت ‌های تجهیزات پزشکی معمولاً هم در دوران رونق و هم در زمانی که اقتصاد در حال رکود است، عملکرد خوبی دارند. زیرا بخش بزرگی از صنعت تجهیزات پزشکی اقلام مصرفی را می فروشد که هر روز توسط بیمارستان ها و متخصصان پزشکی استفاده می شود. شرکت هایی که این محصولات را تولید می کنند تمایل دارند سطوح بالایی از جریان نقدی آزاد را تجربه کنند. از آنجایی که استفاده از این اقلام غیراختیاری است، درآمدها علیرغم چرخه های اقتصاد، ثابت است. علاوه بر این، با افزایش جمعیت، استفاده از این اقلام سریعتر از اقتصاد کلی رشد می کند.

روش های سرمایه گذاری در تجهیزات پزشکی چگونه است؟

دانستن نوع سرمایه‌گذاری، می تواند تا حد زیادی تعیین ‌کند که به دنبال چه چیزی باشید و چه زمانی سرمایه ‌گذاری در تجهیزات پزشکی را انجام دهید:

سرمایه گذاری بر اساس رشد

در هر صنعتی، ترازنامه سالم برای رشد ضروری است و همین امر در مورد شرکت های تجهیزات پزشکی نیز صدق می کند. شرکت ‌هایی که پول نقد یا معادل‌ های نقدی کافی برای پرداخت سرمایه ‌گذاری‌ های خود، مانند تحقیق و توسعه دارند، شانس بسیار بیشتری برای حفظ رشد خود خواهند داشت. یعنی ترجیحاً حداقل بدهی را داشته باشند. اگر شرکت ها بدهی داشته باشند، می توانند هزینه آن را از عملیات جاری تامین کنند. علاوه بر این، شرکت باید در حال تولید سود و دستیابی به جریان نقد آزاد مثبت باشد.

اگر این شرکت ها فرهنگ قوی نوآوری داشته باشند، می توانند برای سرمایه گذاری در تجهیزات پزشکی مناسب باشند. نوآوری برای رشد آینده حیاتی است و این موضوع به نفع سرمایه گذاران است. علاوه بر این، می توانید تلاش های تحقیق و توسعه شرکت و پرونده های آنها را با سازمان های دولتی مناسب ارزیابی کرده تا پتانسیل محصولات جدید در خط تولید را ارزیابی کنید.

سرمایه گذاری بر اساس ارزش

سرمایه گذاران ارزشی به دنبال کسب و کارهای خوبی هستند که سود بیشتری نسبت به قیمت سهم پرداخت می کنند. وقتی چنین شرکتی را پیدا کردید، به دنبال دلایلی باشید که چرا درآمد و سود سهام خود را بیش از حد انتظار افزایش می دهد. شرکت ‌های تجهیزات پزشکی که کاهش دوره ‌ای در قیمت سهام خود را تجربه می ‌کنند، ممکن است کاندید مناسبی برای سرمایه گذاری در تجهیزات پزشکی باشند. اما اگر دلایل افت قیمت سهام موقتی باشد، مانند سکون بین چرخه های محصول یا اخبار بد موقت، آنگاه این شرکت می تواند ارزش خوبی را ارائه دهد.

 سرمایه لازم برای تاسیس شرکت تجهیزات پزشکی

ریسک های سرمایه گذاری در تجهیزات پزشکی

علاوه بر ریسک بازار سهام و بخش، سرمایه گذاران در بخش تجهیزات پزشکی باید مراقب ریسک های خاص محصول و شرکت باشند. در حالی که استفاده از بدهی می تواند به رشد شرکت کمک کند، اما بدهی بیش از حد می تواند پول نقد حاصل از فروش را مصرف کرده و سودآوری را کاهش دهد.

 به طور کلی، سرمایه گذاری در تجهیزات پزشکی، دارای سه ریسک اصلی است که باید در نظر بگیرید:

  • یک محصول امیدوار کننده ممکن است آنقدر که تصور می شد ارزشمند نباشد.
  • ممکن است یک محصول از مقامات نظارتی تأییدیه دریافت نکند.
  • اگر محصول فعلی به بیماران آسیب برساند، ممکن است به یک بدهی تبدیل شود.

خلاصه مطلب

سرمایه گذاری در تجهیزات پزشکی، موقعیت خوبی برای استفاده از تقاضای رو به رشد برای مراقبت های بهداشتی دارد. علاوه بر این، نوآوری های موجود در این صنعت، راه هایی را برای بهبود زندگی و رفاه همه ارائه می دهند. بنابراین، بهترین زمان برای سرمایه گذاری در تجهیزات پزشکی، به نوع سرمایه گذاری شما بستگی دارد.

 سرمایه‌ گذاران در حال رشد می ‌توانند از نوآوری سریعی که بسیاری از شرکت ‌ها می ‌توانند انجام دهند، استفاده کنند، در حالی که سرمایه‌گذاران ارزشی ممکن است فرصت ‌های خرید خوبی را در کاهش موقت قیمت سهام یک شرکت پیدا کنند. در هر مورد، سرمایه گذاران باید فرصت های بلند مدت و همچنین ریسک شرکت و محصولات آن را ارزیابی کنند. اگر تمایل دارید اطلاعات خود را در زمینه سرمایه گذاری در تجهیزات پزشکی افزایش دهید، حتما با کارشناسان متخصص تیم رُتا (rota) مشورت کنید.

پست های مرتبط