-

آموزش استراتژی های کاربردی برای بازاریابی تجهیزات پزشکی

 

بازاریابی، فرآیند یافتن و شناسایی مشتریان ایده آل است و برای موفقیت هر کسب و کاری حیاتی است. شاید به همین دلیل است که بازاریابی تجهیزات پزشکی، معمولا یک کار دشوار برای شرکت های کوچک و متوسط فعال در زمینه تجهیزات پزشکی است.

بازاریابی مناسب، شامل چندین فعالیت است که هدف آنها جلب توجه مشتریان، تحریک علاقه آنها به محصول شما و انجام اقداماتی است که منجر به فروش محصول می شود. اما در رابطه با بازاریابی تجهیزات پزشکی و همچنین با انبوهی از اطلاعات آنلاین در مورد بازاریابی، این موضوع می تواند کمی گیج کننده باشد.

آیا می دانید چگونه در مورد استراتژی های بازاریابی تجهیزات پزشکی مناسب برای شرکت خود تصمیم بگیرید؟ آیا از گزینه های بازاریابی مختلف و بودجه مورد نیاز برای اجرای یک کمپین بازاریابی موفق تجهیزات پزشکی اطلاعاتی دارد؟ آیا می توانید پرسود ترین تجهیزات پزشکی در بازار را شناسایی کنید؟

در ادامه این بخش، استراتژی های بازاریابی تجهیزات پزشکی و نحوه تصمیم گیری برای اتخاذ استراتژی مناسب را بر اساس اهداف و بودجه بازاریابی خود خواهید آموخت. با ما همراه بمانید.

مشتری ایده آل خود را انتخاب کرده و هدف قرار دهید

موفقیت هر کمپین بازاریابی به تعریف مشتریان ایده آل و تمرکز تمام منابع بر روی ویژگی های تعریف شده مشتریان بستگی دارد. این فرآیند مستلزم طوفان فکری در رابطه با ویژگی های خاصی است که مشتری ایده آل شما باید داشته باشد تا بازاریابی دستگاه های پزشکی، بر روی این ویژگی ها باشد. این موضوع صرفه جویی زیادی در مقایسه با زمان و تلاش هایی که برای دستیابی به مخاطبان گسترده در بازار تجهیزات پزشکی استفاده می شود، به همراه خواهد داشت.

با پاسخ دادن به سوالات زیر ویژگی های مشتری ایده آل خود را ایجاد کنید:

  • مشتری من کیست؟ شغل، علایق، موقعیت جغرافیایی، سطح درآمد، جنسیت و ترجیحات راه ارتباطی (ایمیل یا شماره تلفن) را مشخص کنید.
  • اهداف شغلی اولیه و ثانویه مشتری من چیست؟
  • چالش ها و شکایات مشتریان در محل کار چیست؟
  • چگونه دستگاه ها و تجهیزات پزشکی مشکلاتی را که مشتریان با آن مواجه هستند را حل می کند؟

تیم بازاریابی، از این پاسخ ها به عنوان راهنمای استراتژیک برای تهیه یک برنامه بازاریابی تجهیزات پزشکی موثر و کارآمد استفاده خواهد کرد.

تولید محتوا را برون سپاری کنید

محتوا صرفاً بخشی از اطلاعاتی است که برای آموزش مخاطبان هدف به منظور ایجاد اعتماد و اعتبار استفاده می شود. محتوا می تواند به صورت پست های وبلاگ، مقالات، مطالعات موردی و اینفوگرافیک باشد. تعداد زیادی از مشتریان شرکت های تجهیزات پزشکی متخصصان سلامت هستند که در هنگام برقراری ارتباط با آنها، انتظار حرفه ای بودن از جانب شما را دارند. بنابراین، برای دستیابی به این هدف، فقط نیاز به استفاده از نویسندگان ماهر و با تجربه در زمینه پزشکی و بازاریابان محتوا از پلتفرم ‌های فریلنسری معتبر وجود دارد.

 به عنوان مثال، یک شرکت تجهیزات پزشکی کوچک و متوسط با دستگاه پزشکی قلبی، باید یک نویسنده فنی با تجربه تحقیقاتی در زمینه قلب و عروق استخدام کند. به طور مشابه، یک نویسنده پزشکی با تخصص در زمینه اعصاب می ‌تواند محتوای قانع ‌کننده‌ ای برای شرکتی با دستگاه پزشکی عصبی بنویسد. این به این دلیل است که یک نویسنده متخصص در زمینه پزشکی با اصطلاحات پزشکی ارتباط برقرار می کند و می تواند از این طریق، علایق مشتریان متخصص را درگیر کند.

به همین دلیل است که برون سپاری تولید محتوا برای موفقیت سایر جنبه ‌های استراتژی بازاریابی تجهیزات پزشکی بسیار مهم است و زمان را برای تمرکز بر وظایف با ارزش بالاتر آزاد می‌ کند.

یک وب سایت شرکتی راه اندازی کنید

حضور آنلاین شرکت تجهیزات پزشکی تضمین می ‌کند که مشتریان می ‌توانند شما را از طریق کانال ‌های موتور جستجو پیدا کنند و هر گونه اطلاعات مرتبط را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت شما و در نهایت تصمیم خرید به دست آورند. محتوای وب سایت باید حاوی اطلاعات برند و صفحاتی باشد که نیازهای مشتریان را برآورده کند. با استفاده از الگوی شخصیت مشتری که ایجاد کرده اید، داستان برند خود را به شیوه ای شخصی سازی شده، بگویید. با استفاده از زبان دوم شخص و کلمات احساسی قوی، ماموریت، ارزش ها و مزایای کسب و کار خود را به شیوه ای واضح و مختصر بیان کنید.

علاوه بر این، طرح بندی وب سایت باید دارای کاربری آسان در صفحات وب باشد تا بازدیدکنندگان وب سایت بتوانند مطالب مرتبط را به سرعت پیدا کنند. با بهینه سازی موتورهای جستجو و هدف قرار دادن کلمات کلیدی خاص، مشتریان ایده آل می توانند پس از جستجوی آنلاین، محصولات شما را به راحتی پیدا کنند. بنابراین سئو بسیار ضروری است زیرا ترافیک رایگان یا ارگانیک را به وب سایت هدایت می کند.

همچنین، وب سایت شما باید در تلفن همراه نیز به خوبی نمایش داده شود؛ زیرا اکثر مشتریان با استفاده از تلفن همراه خود به وب سایت ها دسترسی خواهند داشت. برای مطالعه بیشتر در زمینه مشابه می‌توانید به مقاله راه اندازی سایت پزشکی نیز مراجعه کنید.

آموزش بازاریابی تجهیزات پزشکی

بازاریابی آموزشی انجام دهید

قبل از فروش به مشتریان بالقوه، ابتدا به آنها آموزش دهید زیرا مردم دوست ندارند فقط چیزی به آنها فروخته شود و از مشاغلی که به آنها اعتماد دارند خرید می کنند. اما چگونه اعتماد ایجاد می شود؟

این اعتماد را می توان با ارائه اطلاعات ارزشمندی که مشکلات مشتری ایده آل را حل می کند ایجاد کرد. بازاریابی آموزشی را می توان به صورت آنلاین با سازماندهی وبینارها و ارسال مطالب قابل دانلود رایگان برای کمک به مشتریان بالقوه خود انجام داد. همچنین، می توانید جلسات آموزشی حضوری ترتیب دهید تا با مشتریان خود ملاقات کنید، با آنها ارتباط برقرار کنید و نیازهای واقعی را به آنها بیاموزید. هنگامی که مشتریان ارزش دستگاه و تجهیزات پزشکی شما و مزایای آن را ببینند، فروش محصولات آسان خواهد بود.

بازاریابی رسانه های اجتماعی را جدی بگیرید

پلتفرم ‌های رسانه ‌های اجتماعی مانند لینکدین، اینستاگرام، توییتر و غیره نحوه دسترسی کسب ‌و کارهای کوچک به مشتری هدف و بازاریابی تجهیزات پزشکی خود را تغییر داده ‌اند.  اکثر مشتریان بالقوه شما زمان زیادی را صرف تعامل با محتوا در رسانه های اجتماعی می کنند و اکثر رقبای شما صفحات شرکتی در این پلتفرم ها دارند.

در حال حاضر، بازاریابی رسانه های اجتماعی تاکتیک شماره یک بازاریابی است که توسط مشاغل کوچک و متوسط در سراسر جهان استفاده می شود که شما نیز می توانید از ان برای بازاریابی تجیهزات پزشکی استفاده کنید. در مقاله تبلیغات پزشکان در اینستاگرام از اهمیت حضور در شبکه‌های اجتماعی و راه‌های موفقیت در آن گفته ایم که مشابهت بسیاری به این موضوع دارد.

شرکت های تجهیزات پزشکی می توانند یک صفحه مخصوص شرکت خود در پلتفرم های رسانه های اجتماعی با جزئیات تماس و لینک های وب سایت ایجاد کنند. این صفحه شرکت، برای ارتباط با مشتریان بالقوه با ارسال مقالات به خوبی تحقیق شده، آخرین روندهای صنعت، اینفوگرافیک ها و گزارش هایی استفاده می شود که اطلاعات و آموزش های مفیدی را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

پس از مدتی، این کار منجر به تعداد زیادی فالوور می شود که می توانند پس از مطالعه علایق و رفتارهایشان، با ارسال پیام های فروش خاص، به مشتریان واقعی تبدیل شوند.

رقبای خود را تحلیل کنید

یکی دیگر از راه های عالی برای ایجاد یک استراتژی جامع برای بازاریابی تجهیزات پزشکی، یادگیری از رقبای خود است. بنابراین برای تجزیه و تحلیل فعالیت های بازاریابی رقبای خود، وقت بگذارید. در واقع، هدف اصلی این است که بفهمید انها از کدام ابزار و روش بازاریابی تجهیزات پزشکی برای جذب مشتریان بالقوه و بازاریابی محصولات خود استفاده می کنند. همچنین باید بررسی کنید که چگونه رقبای شما ترافیک وب سایت و نرخ تبدیل خود را افزایش می دهند. با تعیین اینکه کدام استراتژی بازاریابی برای آنها کار می کند و چه چیزی مناسب نیست، می توانید با بهبود رویکرد رقابتی خود، یک برنامه بازاریابی قوی ایجاد کنید.

بازاریابی لوازم پزشکی

خلاصه مطلب

امروزه صنعت تجهیزات پزشکی رشد چشمگیری داشته است. بنابراین، اگر می خواهید شرکت شما مشتریان جدیدی داشته باشد، فروش را افزایش دهد و موفق باشد، استفاده از استراتژی های کاربردی در بازاریابی تجهیزات پزشکی گسترده ضروری است. در این مقاله به چند استراتژی مهم و موثر برای بازاریابی تجهیزات پزشکی اشاره کردیم اما اگر می خواهید از برنامه ها و استراتژی های موثرتر و جدیدتر استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم با کارشناسان تیم رُتا (ROTA) مشورت کنید. مشاوران حرفه‌ای رُتا در کنار شما هستند تا به شما در رشد، تحول و ارتقاء مرکزتان کمک کنند.

پست های مرتبط