-

روش های تبلیغات برای مطب | معرفی استراتژی های بازاریابی

 

به قول قدیمی ها، شما نباید تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار دهید. به همین ترتیب، نباید فقط به یک استراتژی بازاریابی برای فعالیت خود پایبند باشید و سعی کنید عناصر مختلف را برای بهترین بازگشت سرمایه در استراتژی خود بگنجانید.

اگر شما نیز قصد راه اندازی کلینیک زیبایی را دارید یا برای مرکز زیبایی خود به دنبال بهترین راه تبلیغات کلینیک زیبایی هستید. یا از روش های قدیمی بازاریاب بیمار ناامید شده به سراغ طراحی سایت دندانپزشکی رفته اید یا از طریق راه اندازی سایت پزشکی به دنبال بازاریابی برای مطب خود هستید، به توصیه های رتا ، اولین و تنهاترین گروه مشاوره کسب و کار در حوزه پزشکی ، دندانپزشکی و درمان در این مقاله حتماً توجه کنید.

بنابراین اگر می خواهید با روش های تبلیغات برای مطب آشنا شوید و استراتژی های بازاریابی در این زمینه را بشناسید، حتما در ادامه این بخش با ما همراه باشید تا با چند نمونه از روش های تبلیغات برای مطب پزشکی آشنا شوید. امیدواریم این پیشنهادات بتوانند شما را به خوبی در مسیر توسعه یک استراتژی بازاریابی عالی و مقیاس پذیر برای مطب پزشکی قرار دهند.

روش های بازاریابی و تبلیغات برای مطب پزشکی و دندانپزشکی

پزشکان می توانند از طیف گسترده ای از استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای تبلیغ مطب خود استفاده کنند. برخی از موثرترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ و روش های تبلیغ برای مطب پزشکی عبارتند از:

 1. حضور فیسبوک خود را ادامه دهید. صفحه فیس بوک برای کسب و کار شما مکانی برای ارسال اخبار در مورد فعالیت مطب است و می تواند یکی از روش های عالی برای تبلیغ مطب پزشکی باشد.
 2. توییت بزنید. به طور مکرر در توییتر پست کنید و به مشتریان بالقوه و فعلی اجازه دهید تا بدانند چه چیزهای جدیدی در مطب پزشکی شما وجود دارد.
 3. به لینکدین وصل شوید. این کانال رسانه های اجتماعی حرفه ای، مکانی عالی برای درگیر شدن در بحث ها و افزودن سایر ارائه دهندگان به عنوان مخاطب است.
 4. تبلیغات رسانه های اجتماعی را هدف قرار دهید. از جمله روش های تبلیغات برای مطب، تبلیغات در فیس بوک، اینستاگرام و سایر رسانه های اجتماعی پرطرفدار است که بسیاری آن را موثر می دانند. تبلیغات برای مطب پزشکی
 5. یک وبلاگ منتشر کنید. در وبلاگ خود آزادی کاملی خواهید داشت که مطالبی در مورد مطب خود یا مطالب آموزنده در مورد شرایط و درمان های پزشکی ارسال کنید.
 6. وبینارها را برگزار کنید. بهتر است یک یا چند وبینار رایگان برگزار کنید و اطلاعات آموزشی را برای نشان دادن دانش و تخصص خود ارائه دهید.
 7. تخفیف های ویژه و با زمان محدود ارائه دهید. یکی دیگر از روش های تبلیغات برای مطب ارائه تخفیف های ویژه است که می توانید این موضوع را از طریق ارسال پیام کوتاه، ارسال ایمیل و یا در شبکه های اجتماعی خود اطلاع رسانی کنید.
 8. حامی یا اسپانسر یک رویداد شوید؛چه آنلاین باشد و چه حضوری. اسپانسر شدن برای یک رویداد (به ویژه رویدادهای مرتبط با پزشکی) می تواند نام شما را به مخاطبان زیادی برساند و جز بهترین روش های تبلیغ برای مطب محسوب می شود. تبلیغات برای مطب دندانپزشکی
 9. تبریک تولد بفرستید. از دیگر روش های تبلیغاتی که می توانید برای مطب از ان استفاده کنید این است که برای هر بیمار یک پیام «تولدت مبارک» بفرستید.
 10. تاریخ قرار ملاقات بیماران را یادآوری کنید. می توانید با تماس تلفنی یا ارسال پیام، یادآوری های قرار ملاقات های آینده را برای بیماران ارسال کنید.
 11. از گیفت و هدیه استفاده کنید. خودکار، آهنرباهای یخچال، دفترچه یادداشت، تقویم جیبی یا سایر موارد رایگان را برای نمایش لوگوی خود ارسال کنید.
 12. از تبلیغات دهان به دهان استفاده کنید. به بیماران فعلی برای معرفی مطب شما به دوستان و خانواده تخفیف بدهید و از این طریق به افراد بیشتری معرفی شوید.
 13. روابط حرفه ای را توسعه دهید. سایر متخصصان رشته خود را تشویق کنید تا بیماران را به شما ارجاع دهند و یا اینکه شما نیز بیماران خود را به سایر پزشکان و متخصصان ارجاع دهید تا یک رابطه دو سویه با پزشکان و متخصصان داشته باشید. تبلیغات برای مطب کلینیک زیبایی
 14. خدمات خود را گسترش دهید. به روش هایی فکر کنید که می توانید خدمات جدیدی را به مطب پزشکی خود اضافه کنید.
 15. در برنامه های رادیویی شرکت کنید. رادیو هنوز هم جز پرطرفدارترین رسانه هاست. بنابراین با حضور در برنامه های رادیویی می توانید به خوبی تبلیغات برای مطب خود را انجام دهید. این می تواند ارزان تر از تبلیغات در سایر رسانه ها باشد.
 16. در تلویزیون تبلیغ کنید. این گزینه معمولاً جز گران ‌ترین روش های تبلیغ برای مطب است، اما می‌تواند یک روش بازاریابی بسیار مؤثر باشد.

خلاصه مطلب

برای اینکه بتوانید مطب پزشکی خود را به افراد بیشتری معرفی کنید؛ لازم است از روش های تبلیغات برای مطب استفاده کنید. برای این منظور پیشنهاد می کنیم ، چند مورد از ایده های این لیست را انتخاب کنید و حرکت کنید! برخی از این روش های تبلیغاتی، ممکن است تاثیر بهتری در تبلیغ مطب پزشکی شما داشته باشند. بنابراین حتما چند مورد را امتحان کنید و با به کار گرفتن این ایده ها، احتمالاً تلاش‌ های بازاریابی خود را در آینده نزدیک خواهید دید. 

برای اینکه بتوانید استراتژی های بهتر و موثرتری را در زمینه تبلیغات مطب پزشکی انتخاب کنید، پیشنهاد می کنیم با کارشناسان تیم رتا (rota)، که با هدف ارائه خدمات مشاوره کسب و کار در جهت ارتقاء سطح خدمات مراکز درمانی و آسودگی خاطر جامعه پزشکی و درمانی کشور، آغاز به کار کرده اند، مشورت کنید.

 

پست های مرتبط