-

مشاوره برای راه اندازی کلینیک زیبایی

 

وقتی به افزایش روز افزون تقاضا برای روش ‌های زیبایی کم تهاجمی مانند بوتاکس، لیزر موهای زائد، پرکننده‌ های پوستی، لایه‌ برداری شیمیایی،  میکرودرم ابریژن و غیره نگاه می ‌کنیم، واضح است که چرا بسیاری از پزشکان می ‌خواهند روش‌های زیبایی را به عمل پزشکی خود اضافه کنند و به فکر راه اندازی کلینیک زیبایی خود باشند.

اگر شما نیز قصد راه اندازی کلینیک زیبایی را دارید، به احتمال زیاد ترکیبی از عصبانیت، هیجان و نگرانی را احساس خواهید کرد. در واقع، راه اندازی یک کسب و کار می تواند یکی از پربارترین و در عین حال استرس زاترین کارهایی باشد که می توانید انجام دهید.

بنابراین چه به فکر گذراندن دوره های آموزش زیبایی پزشکی باشید یا قبلاً آموزش دیده اید و به این فکر می کنید که به تنهایی این کار را انجام دهید و کلینیک زیبایی خود را راه اندازی کنید، تبلیغات کلینیک زیبایی نیز از دیگر اقدامات لازم برای کسب و کار شما است. همچنین در اینجا چند نکته برای راه اندازی کلینیک زیبایی و کسب و کار شما آورده شده است که می توانند موثر و کارآمد باشد.     

مراحل کلیدی برای راه اندازی کلینیک زیبایی

در ادامه به تعدادی از مهم ترین کارهایی که برای راه اندازی کلینیک زیبایی باید بپردازید، اشاره کردیم:

مشتری هدف خود را تعیین کنید

مهم ترین قدمی که باید قبل از راه اندازی کلینیک زیبایی به آن فکر کنید، این است که تعیین کنید، مشتری رویایی شما کیست. آیا می‌خواهید جامعه اختصاصی ‌تری را جذب کنید که پول زیادی را برای اقدامات زیبایی خود خرج می کنند یا این که اشتیاق شما برای راه اندازی کلینیک زیبایی این است که این خدمات برای همه قابل دسترس باشد و می ‌خواهید مشتریان روزمره ‌تر را هدف بگیرید؟

در رابطه با این موضوع، هیچ پاسخ درست و غلطی وجود ندارد، شما باید بر اساس اینکه چه کسی هستید و کجا می خواهید در این صنعت باشید، تصمیم بگیرید. توجه به این موضوع کمک می کند تا راحت تر تصمیم بگیرید که برای چه کسانی بازاریابی کنید، بازاریابی خود را کجا انجام دهید، مشتریان بالقوه شما چه کسانی هستند و همچنین شما را راهنمایی می کنند که چگونه هزینه کنید.

قیمت خود را تنظیم کنید

هنگامی که متوجه شدید مشتریان هدف شما چه کسانی هستند، آماده هستید که به این فکر کنید که چقدر می خواهید بابت ارائه خدمات زیبایی، هزینه دریافت کنید. تحقیقات بازار خود را انجام دهید و به یاد داشته باشید که هزینه این خدمات زیبایی از نظر محصول زیبایی و کیت اضطراری، زمان ارائه خدمات زیبایی و سایر موارد چقدر است؟ همچنین لازم است هزینه ‌های سربار خود مانند اجاره و خدمات آب و برق را در نظر بگیرید.

اگرچه تعیین قیمت بسیار مهم است، اما سعی کنید قیمت را نقطه اصلی فروش خود قرار ندهید. زیرا معمولا هدف از افتتاح کلینیک زیبایی این است که یک پایگاه مشتری وفادار داشته باشید که به دلیل کیفیت محصولات شما و سطح مراقبتی که ارائه می ‌دهید، کلینیک زیبایی شما را، مدام به دوستان خود معرفی می کنند، نه به این دلیل که ارزان ‌ترین هستند.

بنابراین در هنگام افتتاح کلینیک زیبایی، بهتر است که روی ارزش افزوده برای بیماران خود تمرکز کنید، به آنها یک تجربه عالی بدهید و نتایج دائمی برجسته ای ارائه دهید تا این احساس در آنها ایجاد شود که خدمات زیبایی کلینیک زیبایی شما، ارزش پولی که پرداخت کرده اند را دارد.

مراحل راه اندازی کلینیک زیبایی

کسب و کار خود را بسازید

اکنون که پایگاه مشتری خود را می شناسید، در زمینه ارائه خدمات زیبایی تخصص دارید یا آموزش دیده اید و می دانید قرار است بر روی چه چیزهایی هزینه کنید، وقت آن رسیده که کسب و کار خود را بسازید و راه اندازی کلینیک زیبایی را شروع کنید.

بسته بهینکه چگونه کسب و کار خود را اداره می کنید، تجهیزات، لوازم و مواد مصرفی را که برای اداره کلینیک زیبایی خود نیاز دارید تعیین کنید. اطمینان حاصل کنید که تحقیقات کاملی در مورد محصولات زیبایی شناسی موجود در بازار انجام می دهید و بهترین و باکیفیت ترین محصولات را برای ارائه خدمات زیبایی در کلینیک زیبایی خود تهیه کنید.

آگاهی از برند خود داشته باشید

همه اقدامات لازم برای افتتاح کلینیک زیبایی انجام شده اند، بنابراین وقت آن رسیده که برند و نام تجاری خود را در آنجا مطرح کنید و شروع به کسب درآمد و ایجاد شهرت کنید. در واقع، اهمیت داشتن یک نام تجاری واضح که بازار هدف شما را منعکس می ‌کند و ارزش ‌های شما را در بر می‌گیرد را نمی ‌توان نادیده گرفت. داشتن یک برند ثابت که به راحتی قابل تشخیص باشد می تواند به کسب و کارها کمک کند تا درآمد بیشتری کسب کنند!

علاوه بر این، یک برند کاملاً تعریف شده نشان می دهد که بیماران در لحظه ورود به کلینیک زیبایی جدید شما چه انتظاراتی را می توانند داشته باشند. بنابراین مطمئن شوید که مدتی را صرف ارزیابی نیازها و انتظارات مشتری ایده آل خود کنید. هنگامی که آنها را تعریف کردید، پیامی برای برند ایجاد کنید که مطابق با آن نیازها و انتظارات باشد و در عین حال در تمام تلاش ‌های بازاریابی شما عمل کند.

اگر از برنامه های خود مطمئن نیستید، قبل از برداشتن اولین گام ملموس برای افتتاح اولین کلینیک زیبایی خود، با یک متخصص تماس بگیرید تا همه چیز را بررسی کند. آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که شما از همان ابتدا به نتیجه رسیده اید و اشتباهات پرهزینه احتمالی را قبل از اینکه هزینه ای بسیار بیشتر از هزینه کارشناس برای شما داشته باشد، علامت گذاری کنند.

توسعه شخصی و حرفه ای را در برنامه خود قرار دهید

آموزش سطح پایه برای ارائه خدمات زیبایی در کلینیک زیبایی، به شما پایه ای محکم می دهد که از آنجا می توانید کسب و کار  خود را در این زمینه شروع کرده و توسعه دهید. اما برای رشد مشتری و افزایش گردش مالی، باید به یادگیری و پیشرفت خود ادامه دهید، کارهای خود را به نمایش بگذارید و تعداد درمان های زیبایی را که ارائه می دهید افزایش دهید.

در واقع، آموزش پیشرفته در زمینه خدمات زیبایی به شما درک عمیق تری از طیف وسیع تری از درمان ها می دهد و می توانید سطح پیشرفته تری از این خدمات زیبایی را در کلینیک زیبایی خود ارائه دهید و به طبع مراجعه کنندگان بیشتری را نیز جذب کنید.

تاسیس کلینیک زیبایی

خلاصه مطلب

صنعت زیبایی، یک صنعت بسیار سودآور است و امیدواریم با داشتن این دانش، آماده برداشتن اولین گام به سمت خوداشتغالی، راه اندازی کلینیک زیبایی و ایجاد آینده ای جدید برای خود باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه راه اندازی  و افتتاح کلینیک زیبایی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و در این مسیر موفق باشید، می توانید از کارشناسان متخصص در تیم رُتا (ROTA)کمک بگیرید. کارشناسان تیم رُتا، به کسب و کارهای حوزه درمان کمک می کنند تا رشد کنند، سیستم خود را به بهترین شکل مدیریت کرده و کیفیت خدمات خود را بهبود بخشند.

رُتا (rotacg.com) اینجاست تا کلیه خدمات مشاوره کسب و کار را با بالاترین کیفیت  به تمام کسب و کارهای حوزه درمان از مطب های خصوصی گرفته تا کلینیک ها و  بیمارستان ها در جهت رسیدن به اهداف مورد نظر آن ها ارائه کند.

پست های مرتبط